Jdi na obsah Jdi na menu

Krajský přebor v rapid šachu 2023

Krajský přebor mládeže a juniorů v rapid šachu je za námi.

article preview

Šachový klub Postoloprty uspořádal ve spolupráci s SVČ v jídelně ZŠ v Postoloprtech jednu z vrcholných krajských soutěží. Nebývalých 86 účastníků společně s doprovodem zcela naplnilo kapacitu hracích prostor.
Soutěžilo se ve čtrnácti kategoriích. V šesti z nich se bojovalo o postup na Mistrovství ČR. Postupy brali jen jejich vítězové. Ve zbývajících osmi kategoriích jsou MČR otevřená pro všechny šachisty odpovídající věkem.
Šachové boje skončily před pátou hodinou odpolední a přinesly úspěch i našim barvám.
Krajskou přebornicí v kategorii do 12 let se stala Markéta Rychtaříková. Obrovský úspěch pro začínající šachistku.
Stříbrnou medaili si v nejmladší kategorii D8 vybojovala Anička Kocourková.
Bratr Markéty, Honzík, obsadil v H10 slušné šesté místo
V nabité kategorii H16 se blýskl třetím místem Lukáš Vykoupil a páté místo přidal Aleš Krupka. Lukáš pak byl čtvrtý v H18 i v H20. V V těchto dvou nejstarších kategoriích byl Albert Minařík dvakrát šestý. Nikola Partyková (ŠK Postoloprty) byla třikrát bronzová - v D16, D18 a D20.