Jdi na obsah Jdi na menu

Mostecký rapid.

V hoteku Cascade bojovala o body i šestice našich mládežníů.

Mostecký rapid je nově zařazen do série GP ÚKŠS. Nemoce, prázdniny a další okolnosti způsobily, že nás jelo jen šest. Ti, co jsou v celkovém pořadí z našich nejvýše, se tentokrát nezúčastnili.

V kategorii mladších žáků se vedlo nejlépe Mojmíru Ekrtovi, který získal 4 body ze sedmi a skončil na 20 místě ze 43 startujících. O bod méně si vybojovali Pepa Kresl a Filip Vítek a obsadili 25. resp 27. místo. Pavel Šrůma hrál hodně rychle a proto toho hodně na šachovnici přehlížel. Jeho dva body stačily na 38. místo.

Filip s novým oddílovým logem na tričku

V kategorii starších žáků jsme měli jednoho úplného nováčka a jednoho "skoronováčka". Ten úplný, Roman Hrudka, vyrazil na svůj první turnaj po absolvováni jediného tréninku. Roman nebodoval a ani se to od něj nečekalo. Zapálení pro hru má a snad mu ho tato zkušenost nesebere. "Skoronováčkem"  byl Jakub Udržal, který za soutěžní šachovnici usedl po  téměř dvouleté pauze. Jakub třikrát vyhrál a skončil na 27. místě. Herně to nebyl propadák, ale sem tam něco přehlédl.

Na další turnaj vyrazíme 3. března do Litoměřic a doufám, že v početnější sestavě.